RBAR Ascot 2016: Matt Hall (AUS) je vítěz, Martin Šonka obsadil 5. místo

14.08.2016

Ascot (UK) je velmi známé dostihové závodiště blízko Londýna se stalo již potřetí dějištěm 5. závodu RBAR (Red Bull Air Race).

Celkový pohled na dostihové závodiště Ascot s vyznačenou tratí RBAR

Náš reprezentant v RBAR Martin Šonka v sobotu v kvalifikaci příjemně překvapil 2. nejlepším časem 01:05.172, 00:00.134 za vítězem kvalifikace M. Doldererem (GER).

V neděli v kole Round of 14 však byl penalizován 2" za rest na Gate 2 pro nesprávné výši létání. Situaci si zkomplikoval, ale do osmičky pro Roud 8 se jako poslední dostal. Náš nováček P. Kopfstein a P.  McLeod (CAN) byly potrestáni diskvalifikací pro překročení otáček motoru přes 2 950 RPM.

V Round of 8 suverénní  M. Dolderer (GER) překonal rekord trati a bez problémů se dostal do Final 4. S ním do Final 4 postoupili: Hannes Arch (AUT), Matt Hall (AUS) a Michael Goulian (USA). Čas Martina Šonky na postup do Final 4 nestačil.

Ve Final 4 došlo k překvapení: Hannes Arch (AUT) a Michael Goulian (USA) byly vyřazeni pro překročení G (gravitačního zrychlení) při manévrech a když Matt Hall (AUS) překonal do té doby suverénního M. Dolderera (GER) lepším časem.

Vítězem RBAR Ascot 2016 se stal Matt Hall (AUS) před M. Doldererem (GER) a H. Archem (AUT).

Vítěz RBAR Ascot 2016 Matt Hall (AUS)

Počasí bylo nádherné, závod poznamenaly tresty a diskvalifikace udělené komisí rozhodčích.

Celkové výsledky po 5. závodu RBAR (Master Class) jsou v tabulce níže:

Česká  televize ČT Sport vysílá 2-hodinový záznam 5. závodu RBAR z Ascotu s týdenním "odstupem" v pondělí 22. 8. 2016 ve 23 hodin, zde

Přehled dílů RBAR 2016 v ČT Sport, zde

Jiří Lukeš
Zdroj: www.redbullairrace.com
Fotografie: Red Bull Air Race

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka