Rusové stále využívají základnu v Íránu, tvrdí šéf parlamentu

23.08.2016

Teherán 23. srpna (ČTK) - Ruská letadla nadále využívají íránskou vojenskou základnu k leteckým úderům v Sýrii. Prohlásil to dnes předseda íránského parlamentu Alí Larídžání. Mluvčí íránské diplomacie přitom v pondělí oznámil, že ruská operace na základně u Hamadánu skončila. Informovala o tom rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) s odvoláním na íránská oficiální média.

Larídžání dnes o ruské operaci hovořil během zasedání parlamentu. "Ještě to neskončilo," řekl s odkazem na využívání základny. Jak dodal, Teherán a Moskva pracují společně na "boji proti terorismu". "Základnu v Hamadánu jsme Rusům nedali. K přistání a vzletům dochází jen kvůli dotankování," citovala předsedu parlamentu íránská média.

I Američané již v pondělí uvedli, že si nejsou jisti tím, že ruská operace v Íránu skončila. Teherán a Moskva patří k hlavním spojencům syrského prezidenta Bašára Asada a pomáhají mu udržet se u moci.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka