Letadla ČSA budou udržovat technici z Czech Airlines Technics

24.08.2016

Praha 24. srpna (ČTK) - Údržbu letadel Českých aerolinií budou i nadále provádět technici z Czech Airlines Technics (CSAT). Dopravce se svým tradičním poskytovatelem technických služeb uzavřel čtveřici smluv na pokrytí potřeb údržby a oprav letadlové flotily do června roku 2019. V tiskové zprávě to dnes uvedl Český Aeroholding, do kterého CSAT patří a který drží i menšinový podíl v Českých aeroliniích.

"V rámci těchto smluv poskytuje CSAT komplexní údržbu letadel, a to exkluzivně pro celou flotilu Českých aerolinií, která čítá 17 letadel. Podle současných plánů tak CSAT na těchto strojích ročně provede průměrně 15 až 20 oprav v rámci těžké údržby," uvedl předseda Českého Aeroholdingu Václav Řehoř.

Kromě těžké údržby, která spočívá v nutných opravách, počítá smlouva i s prováděním takzvané traťové údržby, údržby komponentů a zajištění podpory provozovatele. Cenu kontraktu společnosti neuvedly.

Firma Czech Airlines Technics vznikla jako opravna letadel ČSA, s postupným snižováním letadlové flotily ČSA ale hledá zakázky i jinde. ČSA spolu se společností Travel Service nicméně stále patří mezi její největší zákazníky. Ze zahraničních leteckých dopravců CSAT zajišťuje služby například pro společnosti Transavia, Finnair, Air Berlin a poskytuje služby také pro vzdušné síly české armády.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka