Do Karlových Varů se začne létat z Düsseldorfu a Tel Avivu

26.08.2016

Karlovy Vary 26. srpna (ČTK) - Do Karlových Varů začnou od příštího roku létat pravidelné linky z německého Düsseldorfu a izraelského Tel Avivu. Prodej letenek bude zahájen v září, první pravidelné spoje z těchto destinací by měly na karlovarském letišti přistát v dubnu 2017. Náklady na provozní ztráty ze zavedení těchto linek v předpokládané výši 7,5 milionu korun uhradí Karlovarský kraj ve spolupráci s městem Karlovy Vary. ČTK to řekl hejtmanův náměstek Jakub Pánik (ČSSD).

"U obou těchto linek se nám ukázal velký zájem cestovních kanceláří, v této chvíli máme deklarovanou více než padesátiprocentní obsazenost. Proto rada Karlovarského kraje schválila materiál, který říká, že dáme pět milionů na podporu těchto leteckých linek. A město Karlovy Vary, který je v tomto náš partner, přidá třetinu z celkové částky, tedy 2,5 milionu," řekl Pánik.

Provozní ztráta letů do Německa je odhadována na 4,5 milionu korun, na izraelskou linku město a kraj přispějí celkem tři miliony. Příspěvek na zavedení nových vzdušných spojení s Karlovými Vary poputuje Sdružení Karlovarského kraje pro rozvoj leteckých linek. Kraj a město jsou jeho zakládajícími členy spolu s Letištěm Karlovy Vary, což je společnost vlastněná krajem.

Původně sdružení o zavedení linek jednalo s Českými aeroliniemi, spolupráci se ale nepodařilo dohodnout. Linky do Düsseldrofu by tak měla zajistit německá letecká společnost Germania, do Tel Avivu bude létat česká společnost Travel Service.

Do obou destinací by měly být zavedeny pravidelné lety jednou až dvakrát týdně, do Německa po celý rok, do Izraele v sezoně přibližně od dubna do září. "Očekáváme, že o rychlé cestování z druhého největšího města Izraele a z metropole Severního Porýní do Karlových Varů projeví zájem lázeňští hosté i běžní turisté," doplnil Pánik.

Nyní se z mezinárodního letiště v Karlových Varech létá na pravidelných linkách jen do Moskvy a Petrohradu. Vloni letiště odbavilo 51.780 cestujících, o rok dříve 85.596. Kraj se v oblasti cestovního ruchu vyrovnává s razantním úbytkem ruské klientely. Kvůli zavedeným sankcím a ekonomické krizi klesl počet Rusů v Karlových Varech o desítky procent. Nové linky by mohly pomoci úbytek ruských hostů částečně vykompenzovat.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka