V Glasgowě zadrželi údajně podnapilé piloty před letem do USA

28.08.2016

Glasgow (Británie) 28. srpna (ČTK) - Dva piloti americké letecké společnosti United Airlines byli v sobotu zadrženi na letišti největšího skotského města Glasgow. Jsou podezřelí, že před odletem do Spojených států pili alkohol, uvedla agentura AP. Na palubě letadla bylo 141 cestujících.

Letecká společnost zatčení svých pilotů ve věku 45 a 35 let potvrdila. Skotská policie k tomu uvedla, že oba muži budou pravděpodobně už v pondělí předvedeni před soudce a budou čelit obvinění, že porušili britské předpisy upravující bezpečnost dopravy.

Americká společnost upřesnila, že šlo o let z Glasgowa do Newarku, největšího města státu New Jersey. Start letounu se zdržel o deset hodin, protože bylo nutné zajistit náhradní posádku.

K sobotnímu incidentu došlo necelý měsíc poté, co byli na glasgowském letišti před odletem zadrženi a obviněni z podnapilosti dva kanadští piloti letounu kanadské společnosti Air Transat.

United Airlines podobná nepříjemnost potkala už loni v listopadu. Britská policie tehdy obvinila pilota společnosti, že chtěl v podnapilosti pilotovat stroj Boeing 767 se 124 pasažéry a jedenácti členy posádky na palubě.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka