Provoz na vídeňském letišti zasáhly technické problémy

28.08.2016

Vídeň/Praha 28. srpna (ČTK) - Vídeňské mezinárodní letiště se potýká s technickými problémy, kvůli nimž musely být dnes večer zrušeny či zpožděny desítky letů. Stovky cestujících tak na letišti uvázly, uvedla agentura APA. Z internetových stránek pražského letiště Václava Havla vyplývá, že byl zrušen let Austrian Airlines z Prahy do Vídně s odletem v 18:40 a spoj dopravců Austrian Airlines, Air Malta a Croatia Airlines z Vídně do Prahy s příletem v 18:00.

"Vzhledem k technickým potížím při přenosu letových dat mezi společnostmi Eurocontrol a Austro Control může docházet ke zpoždění či rušení letů," uvedlo vídeňské letiště na své facebookové stránce a doporučilo cestujícím, aby pro bližší informace kontaktovali své letecké přepravce.

Společnost Austro Control zajišťuje řízení letového provozu nad Rakouskem.

Zpožděny byly lety například z Benátek nebo Kolína nad Rýnem, neodletěla pak letadla z Vídně do Tunisu, Londýna či Curychu. Problémy se dotkly leteckých přepravců jako je Lufthansa, British Airways, LOT, Finnair nebo Turkish Airlines.

V současné době může na vídeňském letišti přistávat pouze omezený počet letadel. Mluvčí Austrian Airlines řekl, že pro cestující, kteří na letišti uváznou, bylo připraveno 500 lehátek.

Situace by měla v pondělí vrátit k normálu. "Bylo mi řečeno, že ten technický problém bude asi vyřešen ještě dnes večer," cituje APA mluvčího Austrian Airlines. "Dnes večer bude ještě panovat určitý chaos," dodal.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka