Vídeňské letiště se po problémech vrátilo k běžnému provozu

29.08.2016

Vídeň 29. srpna (ČTK) - Vídeňské mezinárodní letiště překonalo problém s přenášením dat a dnešní lety startují podle pravidelného letového řádu. Letiště to oznámilo na svých internetových stránkách. V neděli bylo kvůli technickým problémům zrušeno 63 letů a dalších 50 jich nabralo zpoždění, na letišti uvízly stovky cestujících.

V neděli zkolaboval systém automatického přenosu dat mezi řízením letového provozu ve Vídni a evropskou centrálou řízení letového provozu v Bruselu. Výpadek museli dispečeři řešit tím, že data do systémů vkládali ručně. Příčina technických problémů zatím není známa.

"Podle Austro Control (rakouského řízení letového provozu) byly problémy s přenosem dat při zajišťování letového provozu odstraněny," uvedlo dnes vídeňské letiště. "Momentálně nemáme žádná zpoždění ani výpadky letů," doplnilo letiště, cestujícím však i přesto doporučuje, aby se o stavu svého letu informovali u aerolinek, s nimiž letí.

Problémy byly v neděli například na linkách z Vídně do Kolína nad Rýnem, do Benátek, do Londýna nebo do Curychu. Výpadky postihly i spojení Rakouska s Českem, byly zrušeny spoje dopravců Austrian Airlines, Air Malta a Croatia Airlines z Vídně do Prahy s příletem v 18:00 SELČ a let Austrian Airlines z Prahy do Vídně s odletem v 18:40 SELČ.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka