V Náměšti n.O. už jsou letouny, které se zúčastní cvičení

02.09.2016

Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) 2. září (ČTK) - Na vrtulníkovou základnu v Náměšti nad Oslavou během dneška přiletěly letouny a vrtulníky, které se zúčastní letošního mezinárodního cvičení Ample Strike 2016. Přílety letounů se obešly bez komplikací, stroje dosedaly na plochu náměšťské základny mezi 11:00 a 16:00. V sobotu se část letecké techniky přesune do vojenského prostoru Libavá a část do prostoru Boletic, odkud budou působit během cvičení. ČTK to řekl mluvčí cvičení Tomáš Maruščák.

"Posádky ostatních letounů se budou připravovat na pondělní zahájení ostré části cvičení. Během neděle uskuteční takzvané seznamovací lety, během nichž poznají prostory, ve kterých budou během cvičení působit," řekl Maruščák.

Cvičení, kterého se na území ČR zúčastní 1500 vojáků ze 17 členských a partnerských států NATO, potrvá do 20. září. Jeho cílem je sladění činnosti pilotů taktického a vrtulníkového letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací. Poprvé v historii se tohoto cvičení účastní také příslušníci aktivní zálohy.

Letouny budou vzlétat z letišť v Čáslavi, Náměšti nad Oslavou a Pardubicích a ze tří zahraničních letišť v Německu, Maďarsku a Británii. Vrtulníky budou startovat z vojenských výcvikových prostorů Libavá a Boletice. Společný taktický výcvik se bude odehrávat pouze ve vojenských objektech Boletice, Bechyně, Náměšť nad Oslavou a Libavá.

Cvičení Ample Strike 2016 navazuje na tradici úspěšných a oceňovaných mezinárodních cvičení Flying Rhino, Ramstein Rover a Ample Strike, která byla u náměšťské základny organizována v letech 2003 až 2015.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka