Dvoudenní CIAF v Hradci Králové vidělo přes 40.000 lidí

04.09.2016

Hradec Králové 4. září (ČTK) - Dvoudenní leteckou přehlídku CIAF vidělo na hradeckém letišti přes 40.000 lidí, řekl ČTK mluvčí akce Tomáš Otruba. Loni museli pořadatelé kvůli dešti měnit program, letos se všechen naplánovaný letový i pozemní program naplnil dle předpokladů.

AČR letectvo:Bitevní vrtulník Mi-24 Hind, trupové číslo 3366, 221.Tygří letka, ve speciálním markingu "Alien Tiger" pro NTM (NATO Tiger Meet) v Zaragoze 2016.

"Mračit se tu začalo až po skončení programu. Všechno skvěle navazovalo, létalo se bez prodlevy. I s pozemním programem jsme nabídli v sobotu i v neděli skoro sedmihodinový program," řekl Otruba.

Letošní návštěvnost patří k průměrným. Například v roce 2012 za dva dny přilákal CIAF více než 50.000 diváků. Předloni akce uvítala 45.000 diváků. Loni ji významně ovlivnilo špatné počasí, přišlo zhruba 35.000 lidí.

Mezi novinky 23. ročníku patřil turbovrtulový lehký útočný a pozorovací letoun OV-10 Bronco z Francie, který sloužil za vietnamské válce. Na oblohu po třetí vrátil zrekonstruovaný proudový letoun MiG-15, který si nadšenci přivezli z USA a opravili.

Letecká přehlídka letos nabídla devět desítek letadel a vrtulníků z armád deseti zemí. Fanoušky letectví představila například dvojici ukrajinských letadel Su27 či dva německé stroje Eurofighter Typhoon.

Letový program tradičně tvoří výstupy akrobatických skupin, pořadatelé letos pozvali Baltic Bees Jet Team na pěti letadlech L39 nebo slovenský tým, který si říká Očovskí bačovia a létá na letounech L13 Blaník.

CIAF se na hradeckém letišti koná od roku 1993, výjimkou byla několikaletá přestávka, kdy byl v Brně.

Fotoreportáž z CIAFu naleznete ZDE.

 

Zdroj: ČTK, Airshow.cz

Fotografie: Jiří Lukeš

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka