V srpnu 2016 měl easyJet 95% obsazenost letů

06.09.2016

Největší zahraniční dopravce na pražském letišti Václava Havla, společnost easyJet, oznámil statistiky přepravených cestujících a obsazenost letů. Od srpna 2015 do srpna 2016 easyJet přepravil téměř 73 miliónů pasažérů, což je o 6,8 % více než ve stejném období v letech 2014 – 2015. Jen za měsíc srpen 2016 s easyJet letělo více než 7 milionů cestujících.

easyJet zaujímá vedoucí pozici na 100 nejlepších evropských linkách a na 50 největších evropských letištích, a je tak evropskou jedničkou s nejlepší dopravní sítí. easyJet létá na více než 600 linkách, mezi více než 130 letišti a ve více než 30 zemích. Přes 300 miliónů Evropanů žije do 1 hodiny cesty od letiště easyJet. Společnost se zaměřuje i na udržitelný rozvoj: investuje do nejnovějších technologií, pracuje efektivně a obsazuje většinu svých sedadel, což znamená, že pasažér easyJet zanechá o 22% méně uhlíkové stopy než pasažér běžné letecké společnosti, cestující stejným letadlem na stejné trase.

Zdroj: easyJet, Miroslava Jozová

Fotografie: Pixabay

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka