Air China zahajuje provoz letů z Pekingu do Varšavy

22.09.2016

Letecká společnost Air China zahajuje provoz nonstop letů z Pekingu do Varšavy. První letadlo z Pekingu do Varšavy odletělo včera 21. září 2016.

Varšava leží na břehu řeky Visly, je hlavním městem Polska a také jeho politickým, ekonomickým a kulturním centrem. Je to zajímavé a atraktivní město. Peking i Varšava mají bohaté historické a kulturní dědictví. Kromě pohnuté minulosti je spojuje také poezie a pulzující život zpestřený Chopinovou hudbou. Ze statistik vyplývá, že z Číny do Varšavy od června 2015 do května 2016 vycestovalo 106 000 pasažérů, což představuje nárůst o 8,4 % proti loňskému roku. Poté, co společnost Air China zahájila provoz nonstop letů z Pekingu do Varšavy, začaly letecké společnosti Air China a LOT Polish, obě patřící do Star Alliance, největší letecké aliance na světě, sdílet své kódy ve snaze uspokojit stále rostoucí poptávku. Tento krok přinese další výhody podnikatelům a turistům z Číny, kteří cestují do a z Polska a poskytne více možností přestupů cestujícím z Japonska, Jižní Koreje, Hongkongu, Tchaj-wanu, Jihovýchodní Asie a Oceánie do střední a východní Evropy.

Na trase Peking - Varšava je v provozu již druhá nonstop dálková mezinárodní linka společnosti Air China, která spojuje Čínu se střední a východní Evropou, když první je provozována na trase Minsk - Peking - Budapešť. Tato nová linka nejenže rozšiřuje globální síť linek společnosti Air China s centrálou v Pekingu, ale představuje také cenné doplnění tras spojujících Čínu se střední a východní Evropou.

V současnosti je Air China největším přepravcem mezi Čínou a Evropou s nabídkou téměř 200 letů týdně. Linka Peking - Varšava je již dvacátou čtvrtou trasou letecké společnosti Air China provozovanou na trase z Číny do Evropy, včetně spojení do 19 důležitých evropských měst jako je Londýn, Paříž, Mnichov, Frankfurt, Düsseldorf, Vídeň, Ženeva, Madrid, Barcelona, Řím či Milán.

Lety CA737/8 jsou provozovány čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, středu, pátek a sobotu. Z Pekingu letadlo odlétá ve 2:30 a do Varšavy přilétá v 6:20. Zpět z Varšavy můžete letět ve 14:10 s příletem do Pekingu ve 4:30 následujícího dne. Airbus 330-200, který létá na této trase, má v business třídě zcela sklopná sedadla a ve všech třídách speciální systém audiovizuálního vysílání dle vlastního výběru, který cestujícím zajišťuje velmi příjemný zážitek z letu.

Zdroj: Agnes Liu, ČTK

Fotografie: Pixabay

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka