Obrana nechá zmodernizovat pět vrtulníků za 168 milionů Kč

04.10.2016

Praha 4. října (ČTK) - Ministerstvo obrany nechá zmodernizovat pět vojenských vrtulníků Mi-17. Zakázka bude zadána státnímu podniku LOM Praha, sdělil dnes ČTK Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Informace o modernizaci ve středu dostane na své jednání vláda. Za namontování různých zařízení a přístrojů do vrtulníků ministerstvo zaplatí podle předpokladů 168 milionů korun bez DPH.

Díky úpravám by stroje měly být schopny mimo jiné plnit úkoly v rámci projektu Evropské unie SES/SESAR (Single European Sky - Jednotné evropské nebe). Vojáci by měli dostat zmodernizované stroje k užívání nejpozději do konce listopadu 2018.

Mi-17 je střední dvoumotorový vrtulník určený především k přepravě osob. Kromě vojenských účelů jsou armádní stroje využívány třeba k přepravě zásahových týmů Útvaru rychlého nasazení (URNA) nebo k radiačnímu monitorování českého území pro Úřad pro jadernou bezpečnost.

Loni schválená Koncepce výstavby Armády ČR do roku 2025 počítá s nahrazením těchto strojů a pořízením nových čtyř transportních vrtulníků.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka