Počet cestujících odbavených na bratislavském letišti vzrostl

04.10.2016

Bratislavské Štefánikovo letiště, které je největším letištěm na pětimilionovém Slovensku, odbavilo za první tři čtvrtletí letošního roku více cestujících než loni. K lepším výsledkům mu pomohly pravidelné linky, charterová doprava zaznamenala pokles. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla mluvčí letiště Veronika Ševčíková.

Od ledna do konce září prošlo branami letiště M. R. Štefánika, kam létají také České aerolinie, dohromady 1,42 milionu cestujících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku to představuje nárůst o 13 procent.

"Nárůst počtu odbavených cestujících dosahuje bratislavské letiště z důvodu významného nárůstu počtu cestujících v pravidelné dopravě. Naopak, i vzhledem ke geopolitické situaci ve světe jsme zaznamenali pokles v rámci nepravidelných dovolenkových charterových letů, u kterých počet odbavených cestujících od začátku roku klesl o 16 procent," uvedl generální ředitel letiště Ivan Trhlík.

V samotném září zaznamenalo letiště nejvíce odbavených pasažérů od roku 2008. Loni letiště ve slovenské metropoli poprvé po šesti letech dosáhlo nárůstu počtu odbavených cestujících, a to o více než 15 procent na 1,56 milionu osob.

Bratislavské letiště patří v Evropě k menším letištím a dlouhodobě je ve stínu nedalekého vídeňského letiště, jehož služeb využívá i mnoho Slováků.

Trhlík dříve v tomto roce uvedl, že čínská skupina Hainan Group projevila zájem stát se strategickým partnerem bratislavského letiště, které vlastní stát. Letiště po postavení nového terminálu potřebuje další větší investice do svého rozvoje, které z vlastních zdrojů podle Trhlíka pokrýt nedokáže.

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka