Německá armáda kvůli závadě odstavila polovinu stíhaček Tornado

09.10.2016

Německá armáda musela kvůli technické závadě odstavit z provozu takřka polovinu stíhaček Tornado, zákaz letů se týká i šestice strojů, které Berlín nasadil na Blízkém východě k průzkumným letům v rámci boje proti radikálnímu hnutí Islámský stát (IS). Oznámilo to v pátek německé letectvo.

Armáda disponuje 85 stíhačkami Tornado, nucená odstávka se týká 39 strojů, které prošly modernizací. Závada podle informací agentury DPA souvisí s uvolňováním šroubů u jednoho z monitorů v kokpitu. Zatím není jasné, jak dlouho výluka potrvá.

Německé letectvo si v letech 1981 až 1992 pořídilo 357 stíhaček Tornado, jejich početní stav armáda ale od té doby i kvůli obměně za modernější letouny Eurofighter výrazně snížila. Loňská zpráva německého ministerstva obrany navíc zjistila, že okamžitého nasazení je kvůli špatnému technickému stavu schopna jen méně než polovina letadel Tornado.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka