Čína otevře první fázi nového letiště u Pekingu v roce 2019

11.10.2016

Čína dokončí první fázi výstavby nového letiště pro Peking do roku 2019. Nové letiště má být podle projektu co do rozlohy největší na světě a jeho konečná kapacita má dosáhnout 100 milionů cestujících ročně, sdělili dnes zástupci projektu.

Po otevření první fáze se čtyřmi ranvejemi bude moci letiště obsluhovat 45 milionů lidí ročně. Zařízení se pak má rozšířit v rámci dvou dalších fází. Předpokládanou kapacitou 100 milionů lidí by se dostalo na úroveň mezinárodního letiště v Atlantě, které je nyní z hlediska počtu odbavených cestujících nejrušnější na světě, uvedla agentura Reuters.

Výstavbu nového letiště zahájila Čína na konci roku 2014. Nynější hlavní pekingské mezinárodní letiště je druhé nejrušnější na světě, je ale silně přetíženo, takže tamní lety trpí častým zpožďováním. Náklady na nové letiště jsou stanoveny na 80 miliard jüanů (asi 290 miliard korun).

Letiště má stát zhruba 50 kilometrů jižně od centra metropole, tedy relativně daleko. Má ale obsluhovat rovněž okolní provincii Che-pej a přístav Tchien-ťin, z nichž chce Čína vytvořit spojenou rozvojovou zónu, řekl mluvčí projektu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka