Zisk Delta Air Lines překonal odhady, ukazatel tržeb klesá

14.10.2016

Zisk druhé největší americké letecké společnosti Delta Air Lines ve třetím čtvrtletí klesl, překonal však očekávání. V poklesu pokračoval i klíčový ukazatel tržeb v poměru k přepravní kapacitě a Delta uvedla, že proti tomu zasáhne omezením růstu kapacit.

Čistý zisk aerolinek v meziročním srovnání klesl o čtyři procenta na 1,3 miliardy dolarů (31,8 miliardy Kč). Zisk na akcii dosáhl 1,70 USD a o pět centů překonal průměrný odhad analytiků v anketě agentury Thomson Reuters I/B/E/S.

Výsledky třetího čtvrtletí negativně ovlivnil srpnový výpadek počítačových systémů v ústředí Delty. Kvůli němu podnik musel zrušit asi 2300 letů a na tržbách přišel o zhruba 100 milionů dolarů. Provozní zisk aerolinek se v důsledku toho ve třetím čtvrtletí snížil o zhruba 150 milionů USD.

Celkové tržby dosáhly 10,5 miliardy USD (257 miliard Kč) a skončily mírně pod odhady. Ukazatel tržeb ve srovnání s přepravní kapacitou klesl o 6,8 procenta a Delta čeká v celém letošním roce jeho snížení o 3-5 procent.

Delta rovněž uvedla, že příští rok bude dál omezovat růst přepravních kapacit, aby podpořila ceny, které sráží rostoucí přebytek kapacit. Na letech přes Atlantik firma plánuje od listopadu snížit kapacitu o tři až čtyři procenta.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka