Firma Honeywell Aerospace Olomouc měla loni rekordní tržby

17.10.2016

Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni vzrostly tržby meziročně o 466 milionů korun z 3,446 miliardy korun v roce 2014 na rekordních 3,912 miliardy korun. Firma zároveň zvýšila i čistý zisk, a to z 207 milionů korun v roce 2014 na 299,8 milionu korun. ČTK informaci získala z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc.

Společnost Honeywell Aerospace Olomouc loni v Hlubočkách zaměstnávala v průměru 1346 lidí a 99 procent tržeb získala díky zakázkám pro strojírenské podniky ze skupiny Honeywell, která se specializuje na komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl.

Koncern Honeywell je zároveň výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, stavebnictví, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.

Podnik Honeywell Aerospace Olomouc tvoří bývalá letecká divize společnosti Mora Morava, která dříve nesla název Mora Aerospace. Americký výrobce leteckých motorů Honeywell divizi koupil v roce 2002. Prodej akcií Mory Aerospace byl součástí restrukturalizace výrobního programu a.s. Mora Moravia, jejíž vedení se rozhodlo soustředit síly na klíčovou výrobu varné techniky.

Koncern Honeywell má v Česku kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc také vývojový a administrativní komplex v Brně. Mateřská společnost Honeywell International se sídlem v USA ve světě zaměstnává zhruba 130.000 lidí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka