Z letiště v Mošnově na Novojičínsku začne létat linka do Milána

28.10.2016

Z Mezinárodního letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku začne létat pravidelná linka do italského Bergama nedaleko Milána. Města propojí dvakrát týdně společnost Ryanair letadly typu Boeing 737-800. První let se uskuteční v neděli. ČTK to řekla mluvčí letiště Michaela Kubicová. Jde už o šestou pravidelnou linku, která spojuje Moravskoslezský kraj s evropskými městy.

"První let nové linky startuje z Ostravy v neděli 30. října ve 21:15. Linka bude létat pravidelně každý čtvrtek a neděli," uvedla mluvčí.

Z Milána v neděli odstartuje letadlo vždy v 19:20, v Ostravě přistane ve 20:50. O 25 minut později bude startovat let na opačné trase. Čtvrteční linka bude z italské metropole odlétat ve 12:30, do Ostravy přiletí ve 14:00. Zpět do Milána odletí ve 14:25.

Doba letu na jedné trase se pohybuje okolo devadesáti minut, cena letenek začíná už na necelých třech stech korunách. Nízkonákladový Ryanair na trasu nasadí letadla typu Boeing 737-800. Stejné stroje firma používá od roku 2013 na trase Ostrava-Londýn.

"Jsme rádi, že se podařilo otevřít další leteckou linku s tímto dopravcem. Vzájemná spolupráce se osvědčila. Za dobu provozu pravidelné linky do Londýna jsme odbavili na této trase téměř 180.000 cestujících," řekl ČTK generální ředitel ostravského letiště Pavel Schneider.

Od neděle, kdy začíná platit nový letový řád, se navyšuje počet letů z Ostravy do Londýna. Po dobu zimního letového řádu bude pravidelná linka Ostrava-Londýn létat čtyřikrát týdně. V létě měli cestující k dispozici o jeden let méně. Spoje budou létat v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli.

"Naplněnost letadel na jednotlivých letech je téměř devadesátiprocentní. Doufáme, že linka do Itálie bude stejně úspěšná," dodal Schneider.

Kromě Londýna a nově i Milána létají pravidelné linky z Ostravy ještě do Dubaje, Prahy, Paříže a Düsseldorfu. K tomu přibývají pravidelné sezonní charterové lety do přímořských destinací. Moravskoslezský kraj hledá provozovatele dalších dvou linek do Helsinek a Amsterodamu. Loni ostravské letiště přepravilo 308.933 cestujících, o čtyři procenta víc než v roce 2014.

Zdroj: ČTK

Zdroj: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka