Rumunské letiště si pořídilo majáčky s GPS od pardubické firmy

03.11.2016

Pardubická společnost ERA dodala na letiště Otopeni v Bukurešti 150 sledovacích majáčků, které evidují pohyb servisních vozidel. ČTK to řekla Lenka Stejskalová Reichová z firmy. Cenu zakázky firma nesdělila.

Po světě firma ERA dosud prodala 5000 zařízení, která fungují s pomocí satelitní navigace GPS. Přesně dokážou určit polohu vozidel, která jezdí po letištní ploše. Zařízení jsou jedním z kontrolních mechanismů, aby se rolující letadla s vozy nesrazila.

Společnost již dodávala v minulosti na několik dalších letišť v Rumunsku letové systémy, které kontrolují a vyhodnocují letový provoz.

Letiště Otopeni leží severně od centra hlavního města a je domovskou základnou pro rumunské státní aerolinky Tarom. Ročně odbaví devět milionů cestujících.

Firma ERA je od roku 2011 majetkem skupiny Omnipol. Dodává sledovací systémy letového provozu a identifikace strojů ve vzduchu i na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek.

Vedle zařízení pro kontrolu vzdušného prostoru v civilním sektoru firma dodává pátou generaci vojenského systému VERA-NG, který slouží jako součást moderní protivzdušné obrany a sledovací systém k ochraně hranic.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka