Plomby v zubech

15.02.2010

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, zda jsou zubní plomby problém pro získání osvědčení zdravotní způsobilosti 1. třídy? Myslím u vojenských nebo dopravních pilotů. Předem děkuji za odpověd.


Dobrý den,

pro získání zdravotní způsobilosti 1. třídy v civilním letectví plomby v zubech nejsou.

Plomby v zubech mohou dělat obtíže v jediné situaci. Když je pod plombou kapsa obsahující plyn, která vznikla činností bakterií nebo špatně vytvořenou výplní, takováto miniaturní dutinka podléhá stejným změnám okolního tlaku, jako každá dutina v těle. Pokud stoupáme do velkých výšek, tlak okolního vzduchu klesá, ale tlak v dutině se nemění. Každý , koho někdy bolely zuby ví, jak silně je zub dobře zásoben nervy a jak je zub citlivý. Při stoupání vzniká v dutince zubu přetlak. Tedy špatně vytvořená plomba může vytvářet až šokující bolesti. Od toho je snadná pomoc, je třeba opravit výplň plomby a tím se obtíž zcela řeší.

U vojenských pilotů je situace jiná, záleží na tom, k jakému druhu létání je voják určen. Pro nadzvukové létání jsou kritéria nejpřísnější, přesto by pravděpodobně plomba v zubech neměla být problém. Nicméně kritéria pro zdravotní požadavky vojenských  pilotů  nejsou zveřejněna , neurčuje je žádný oficiální předpis, pokud vím, a ÚLZ si pravidla vytváří sám ve spolupráci s armádou. Taková pravidla se řídí tím, že je velký počet zájemců a málo pozic pilota v armádě, proto je výběr extrémně přísný. Tedy nejsem schopen Vám dát přesnou odpověď, tu se pravděpodobně dozvíte až u prohlídky.

S pozdravem

MUDr. David Melechovský

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

asda

Odpovědět

Datum : 21.04.2021 17:23, Vložil : ddddd

Love to read it,Waiting For More new Update and I Already Read your Recent Post its Great Thanks. hamburger restaurant

asda

Odpovědět

Datum : 21.04.2021 14:08, Vložil : ddddd

Great content material and great layout. Your website deserves all of the positive feedback it’s been getting. hamburger restaurant

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka