Poptávka po letecké dopravě rostla v září nejrychleji za 7 měsíců

07.11.2016

Globální poptávka po mezinárodní osobní letecké přepravě vzrostla v září o sedm procent, což je nejvýraznější nárůst za posledních sedm měsíců. K růstu přispěl zejména Blízký východ a oblast Asie a Tichomoří. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).

"Aerolinky z Blízkého východu a z Asie a Tichomoří vykázaly nejrychlejší nárůst přepravy už čtvrtý měsíc za sebou, v obou případech dvouciferným procentním tempem. Nicméně každý region zaznamenal solidní meziroční růst, a to o více než čtyři procenta," uvedla IATA.

Kapacita přepravy se zvýšila o 6,6 procenta, zatímco obsazenost letadel vzrostla o 0,3 procentního bodu na 81,1 procenta.

V září se zvýšila i poptávka po přepravě nákladů, a to o 6,1 procenta. Nákladní přeprava se zvyšuje už šest měsíců za sebou a zářijový nárůst byl nejvyšší od února 2015, kdy vypukla stávka v přístavech na západním pobřeží USA. IATA upozornila, že k nárůstu tentokrát přispěly i mimořádné události, jako jsou potíže se smartphony Galaxy Note 7 společnosti Samsung a bankrot jihokorejského námořního přepravce Hanjin.

IATA podle svých internetových stránek sdružuje zhruba 265 leteckých společností, které se na celosvětové letecké přepravě podílejí zhruba 83 procenty. Mezi členy sdružení patří i České aerolinie.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka