Bulharsko znovu posunulo termín pro nabídky na letiště v Sofii

08.11.2016

Bulharská vláda o další měsíc odsunula termín pro předložení nabídek na provozování letiště v Sofii. Informovala o tom agentura Reuters. Novou uzávěrku vláda stanovila na 14. prosince a svůj krok zdůvodnila zvýšeným počtem zájemců.

Tendr na provoz letiště na dobu 35 let vláda vypsala v květnu a od transakce si slibuje, že za celé období kontraktu získá asi 1,2 miliardy leva (16,6 miliardy Kč). Původní říjnový termín Sofia v září posunula o měsíc na 18. listopadu.

"Mezi kandidáty je velký zájem, ministerstvo dostalo od potenciálních uchazečů přes 900 dotazů," uvedl mluvčí ministerstva dopravy.

Informovaný zdroj agentuře Reuters minulý týden řekl, že o práva na provozování letiště se budou společně ucházet turecká skupina Limak Holding, ruská finanční společnost VTB Capital a švýcarský letištní operátor Flughafen Zürich.

Ministr dopravy Ivajlo Moskovski v květnu řekl, že předběžný zájem o účast v tendru mají provozovatelé letišť v Mnichově, Frankfurtu nad Mohanem, Curychu, Lyonu, Dublinu a londýnského letiště Heathrow. Ozvaly se podle něj i firmy z Kataru, Turecka a Číny.

Sofijské letiště, které stále provozuje stát, loni odbavilo přes čtyři miliony cestujících. Největší evropský nízkonákladový přepravce Ryanair, který má v plánu udělat ze Sofie jednu ze svých základen, apeloval na bulharskou vládu, aby vybrala takového provozovatele, který slíbí zvýšit do deseti let objem přepravy na trojnásobek.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka