Zlin Aircraft dodá 9 letadel do Bolívie, modernizuje areál firmy

25.11.2016

Otrokovický výrobce výcvikových, akrobatických a víceúčelových letadel Zlin Aircraft dodá devět letounů Zlin 242 L do Bolívie, určeny jsou k výcviku tamních vojenských pilotů. První dva stroje už společnost dodala, další budou následovat v příštím roce, uvedl server E15.cz. Letos by firma měla dodat odběratelům dvě desítky letounů. Mluvčí firmy Michaela Chovancová ČTK řekla, že Zlin Aircraft jich v příštím roce vyrobí zhruba stejné množství, konkrétní země však neuvedla.

"Bohužel z důvodu uzavřených obchodních smluv nejsme oprávnění sdělovat bez souhlasu zákazníka jakékoli další informace," řekla mluvčí, podle které nezanedbatelný podíl výroby společnosti tvoří také výroba kol, brzd a leteckých komponentů.

Hodnotu zakázky do Bolívie nechtěla firma pro E15.cz komentovat. Web však uvedl, že podle zahraničního serveru IHS Jane's 360, který se zabývá zbrojními kontrakty po celém světě, činí cena za kompletní dodávku 3,3 milionu dolarů, tedy asi 84 milionů korun. Do jihoamerických zemí i Severní Ameriky firma dodávala již dříve. "V celé Americe máme velké množství letadel hlavně ve vojenských a civilních leteckých školách. Například v Kanadě, USA nebo v Mexiku," řekla E15.cz Chovancová.

Firma také investuje do modernizace výroby, před dvěma lety otevřela novou montážní halu. "Jako další je po rekonstrukci pracoviště obrobny i oddělení kooperací, příjmu a expedice zboží včetně výstupní kontroly. V současné době se dokončuje stavba nové samostatné vstupní příjezdové podnikové komunikace a v příštím roce budou následovat další plánované stavební úpravy areálu," řekla ČTK Chovancová.

Zlin Aircraft zaměstnává přes 150 lidí, stále hledá nové pracovníky. "Přijímáme nové mladé, ale i zkušené zaměstnance, abychom byli schopni zabezpečit kontinuitu rozvoje naší společnosti. Provádíme výběrová řízení a máme zájem především o technické pozice z oblasti letectví, ale i o pozice odborné dělnické," řekla ČTK mluvčí.

Zlin Aircraft je ryze česká společnost fungující od roku 2009 a navazující na tradici Jana Antonína Bati, který založil společnost vyrábějící letadla stejnojmenné značky v roce 1934. Kromě cvičného a akrobatického dvousedadlového letounu Z 242 L firma vyrábí také čtyřsedadlový model Z 143 LSi Genius fungující především jako cvičný a turistický letoun. Zlin Aircraft nabízí také model Zlin 143 LSi Flir, který se používá s kamerou například pro ostrahu hranic, kontrolu pobřeží, prevenci požárů, využívají ho také soukromé bezpečnostní agentury k hlídání objektů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka