Cheb se dohodl se státem na převodu letiště, souhlas dala i EU

06.12.2016

Cheb se dohodl s ministerstvem dopravy na bezúplatném převodu chebského letiště do majetku města. Obě strany čekaly měsíce na stanovisko Evropské komise, zda-li se nejedná o nedovolenou podporu. Komise nakonec převod posvětila, řekl novinářům místostarosta Chebu Pavel Hojda (KSČM).

Ministerstvo se kvůli možné nedovolené podpoře obrátilo nejprve na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který ale doporučil získat nejprve stanovisko Evropské komise. "Teprve koncem listopadu se komise vyjádřila, že převod není problém," uvedl Hojda. Ministerstvo dopravy tak může připravit podklady pro konečné schválení ministerstvem financí. Podle Hojdy by se tak převod letiště mohl uskutečnit ještě do konce letošního roku.

Protože příští rok má chebské letiště, které je vůbec nejstarším v České republice, oslavit 100. výročí a chystá velkou oslavu, město mělo připravenou i variantu smlouvy s ministerstvem, podle níž by se převod uskutečnil za cenu nákladů, které město do opravy letiště dá. Nakonec to ale nebylo potřeba.

Město Chebu má připraveno zhruba deset milionů korun na opravu zničené betonové dráhy, aby mohla sloužit pro přistávání letadel. Dosud totiž letiště v Chebu využívalo jen vedlejší travnatou dráhu. Na ní ale mohly startovat a přistávat jen malé stroje.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka