Lufthansa a GE investují do továrny na letecké motory v Polsku

06.12.2016

Německá letecká společnost Lufthansa a americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) společně investují 250 milionů eur (6,8 miliardy Kč) do výstavby závodu na servis a údržbu vyspělých leteckých motorů v Polsku. Oznámili to dnes zástupci vlády a obou společností.

Závod se bude nacházet ve zvláštní hospodářské zóně na jihozápadě země, blízko města Lehnice. V provozu má být od roku 2018. Bude testovat a opravovat nejmodernější motory pro velké dopravní letouny Boeing 747-8, a to jak pro Lufthansu, tak pro další aerolinky. Očekává se, že nový závod vytvoří asi 600 nových pracovních míst.

Místopředseda polské vlády Mateusz Morawiecki označil nový projekt za vynikající a za velký projekt pro polskou ekonomiku. Polsko podle zástupců firem nabízí požadovanou kombinaci vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, příznivého ekonomického prostředí a dobrého umístění, uvedla agentura AP.

Polsko v posledních měsících přilákalo několik zahraničních investorů z oblasti automobilového a leteckého průmyslu. V květnu německá automobilka Daimler oznámila, že chce na jihozápadě Polska vybudovat závod na motory. Výroba tam má začít v roce 2019. V listopadu pak britský výrobce motorů Rolls-Royce uvedl, že otevře na jihovýchodě Polska výzkumné a vývojové centrum, které zaměstná 3000 osob, upozornil server Thenews.pl.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka