Z Karlových Varů se v březnu začne létat do Düsseldorfu

09.12.2016

Od března příštího roku spojí poprvé v historii nová přímá letecká linka Karlovy Vary s německým Düsseldorfem. Linku bude provozovat letecká společnost Germania a spoje budou létat dvakrát týdně. V tiskové zprávě o tom informoval marketingový manažer karlovarského letiště Radek Zábranský.

"Lety mezi Karlovými Vary a Düsseldorfem budou provozovány ve čtvrtek a v neděli, což poskytuje atraktivní možnost pro německé i české cestovatele navštívit druhou zemi jak na krátkodobou návštěvu, tak i na delší cesty a pobyt. Obě destinace nabízejí svým návštěvníkům širokou škálu poznávání a aktivit," uvedl Zábranský. Poprvé mohou cestující nový spoj využít 26. března 2017.

Podle náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Martina Hurajčíka (ANO) může nová letecká linka otevřít kraj přílivu turistů. "Stejně tak budou mít možnost lidé z kraje využít letecké spojení pro návštěvu oblasti Severního Porýní - Vestfálska. Uvědomujeme si, že lety do Düsseldorfu samozřejmě nepokryjí výpadek v počtu turistů především z Ruské federace, o které letiště v minulosti přišlo, ale otvírají novou cestu k rozvoji letiště a cestovního ruchu v kraji," uvedl Hurajčík.

Zavedení nové linky předcházela jednání Sdružení Karlovarského kraje pro rozvoj leteckých linek, jehož zakládajícími členy jsou Karlovarský kraj, město Karlovy Vary a Letiště Karlovy Vary. Sdružení v současné době jedná o zavedení linky do izraelského Tel Avivu. Ta by měla být rovněž spuštěna v roce 2017, provozovat ji má česká společnost Travel Service.

Nyní se z mezinárodního letiště v Karlových Varech létá na pravidelných linkách jen do Moskvy. Vloni letiště odbavilo 51.780 cestujících, o rok dříve 85.596 lidí. Důvodem je především razantní úbytek ruské klientely, způsobený zavedenými sankcemi a ekonomickou krizí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka