Odbory pilotů obnoví příští týden mzdová jednání s Lufthansou

09.12.2016

Frankfurt 9. prosince (ČTK) - Německý odborový svaz pilotů obnoví mzdová jednání s leteckou společností Lufthansa příští týden a do konce vyjednávání se zdrží dalších stávek. Svaz Vereinigung Cockpit (VC) to uvedl v dnešním sdělení. Minulý měsíc stávkovali piloti Lufthansy šest dní za výrazné zvýšení mezd.

Odbory pilotů nyní studují nejnovější nabídku Lufthansy, s níž její vedení přišlo po listopadových stávkách. Piloti požadují zvýšit mzdy celkem o 22 procent. Nástupní plat pilotů Lufthansy činí i s příplatky 73.000 eur ročně (téměř dva miliony Kč) a piloti na vrcholu kariéry vydělávají až 255.000 eur ročně (6,8 milionu Kč). To je zhruba osminásobek průměrné roční mzdy v Německu.

Kvůli stávkám pilotů musela Lufthansa zrušit téměř 4500 letů, včetně spojů mezi Prahou a německými městy. Z letošního zisku odepíše největší německý přepravce v důsledku stávek 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Šéf podniku Carsten Spohr ve čtvrtek podle agentury Reuters řekl, že obě strany by ještě letos mohly vstoupit do zprostředkovacího řízení, což by zabránilo dalším stávkám.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka