Qantas zavede první nonstop lety mezi Austrálií a Evropou

11.12.2016

Sydney 11. prosince (ČTK) - Australská letecká společnost Qantas Airways zahájí v březnu 2018 nonstop lety mezi Perthem, který leží na západním pobřeží Austrálie, a Londýnem. Bude to první spojení mezi Austrálií a Evropou bez mezipřistání, sdělil dnes australský přepravce. Lety na trase dlouhé 14.498 kilometrů budou zajišťovat stroje Dreamliner 787-9 od amerického Boeingu a budou trvat 17 hodin.

Přímý let z Perthu do Londýna bude dosud nejkratší a nejrychlejší verzí tradiční Klokaní cesty (Kangaroo Route) mezi Austrálií a Londýnem napříč východní polokoulí, na jejíž název má Qantas ochrannou známku.

"Když Qantas v roce 1947 zahájil lety na Kangaroo Route do Londýna, trvala cesta čtyři dny a měla devět mezipřistání," poznamenal šéf Qantas Alan Joyce.

Qantas dostane svá první letadla Dreamliner příští rok. Podle Joyce s nimi bude možné létat z východoaustralského pobřeží bez mezipřistání do amerických měst jako je Dallas nebo Chicago.

Přímé spojení mezi Londýnem a Austrálií může podkopat alianci mezi Qantas a arabským přepravcem Emirates, který nyní přepravuje řadu klientů Qantas z Dubaje do Evropy. Bude výzvou i pro levnější, ale delší konkurenci čínského přepravce China Southern Airlines, který nabízí lety z Evropy do Austrálie se zastávkou v jihočínském Kantonu.

Perth by se po spuštění linky měl stát významným leteckým uzlem pro cestující z východní Austrálie, kteří chtějí do Evropy, uvedl australský ministr obchodu a cestovního ruchu Steven Ciobo. To by v tomto městě mělo podpořit zaměstnanost a turistický ruch. Británie je pro Austrálii třetím největším zdrojem turistů, loni odtud přiletělo přes 660.000 lidí, uvedl Ciobo podle agentury Reuters.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka