Průzkum: Roste počet Čechů, kteří častěji cestují letadlem

14.12.2016

V Česku roste v posledních letech počet lidí, kteří častěji létají letadlem. Šestkrát a vícekrát během posledních dvou let letělo šest procent Čechů. Ve srovnání s údaji z loňského roku se počet lidí v této kategorii zdvojnásobil. Vyplývá to z průzkumu, který pro Letiště Praha uskutečnila společnost Median.

Jednou letělo během dvou předchozích let 47 procent dotazovaných, 32 procent letecky cestovalo dvakrát. Třikrát letělo šest procent lidí, čtyřikrát během posledních dvou let sedm procent dotazovaných a pětkrát letěla dvě procenta.

Ze kterého letiště poletí se lidé nejčastěji rozhodují podle ceny letenek. Jako hlavní motivaci výběru letiště uvedlo cenu 34 procent respondentů. Na 20 procent dotazovaných nejvíce zohledňuje vzdálenost letiště od bydliště a 13 procent předchozí zkušenosti. Nabídka linek oslovuje osm procent lidí, pohodlí a příjemné prostředí šest procent a dobrá veřejná doprava na letiště pět procent dotazovaných.

Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta meziročně více. V pololetí letošního roku odbavilo bezmála 5,6 milionu cestujících, meziročně o 355.000 osob více. Zhruba třetinu z odbavených cestujících tvoří podle aktuálních statistik lidé z Česka.

Median se v průzkumu na zkušenosti s létáním dotazoval 3000 lidí, kteří v posledních dvou letech aspoň jednou využili leteckou dopravu.

 

Zdroj: ČTK

Fotografie: Unsplash

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka