České aerolinie přidají do letního řádu švédské Malmö

23.12.2016

Praha 23. prosince (ČTK) - České aerolinie přidají do letního letového řádu švédské Malmö. Létat budou do něj až čtyřikrát v týdnu od 28. března příštího roku. Prodej letenek společnost plánuje spustit dnes. V tiskové zprávě o tom dnes informoval dopravce. Zároveň společnost chystá navýšení počtu spojení do dalších švédských měst, Stockholmu a Göteborgu.

Malmö je po Stockholmu, Göteborgu, Linköpingu a Växjö pátá destinace ve Švédsku, do které budou ČSA z Prahy vypravovat pravidelné spoje. Spoje do Malmö budou ČSA z Prahy vypravovat čtyřikrát týdně, v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Společnost na linku nasadí turbovrtulová letadla ATR 72 s kapacitou 70 cestujících.

Přidáním nové destinace ve Švédsku se počet destinací v síti ČSA zvýší na 51 ve 25 zemích. ČSA hospodařily v prvním pololetí se ziskem 72,4 milionu korun. Většinu ve firmě má korejská společnost Korean Air (44 procent). Travel Service drží v aeroliniích 34 procent, necelých 20 procent spravuje státní podnik Prisko a zbylých 2,26 procenta drží Česká pojišťovna. ČSA provozují flotilu 19 letadel. Ta sestává z jednoho dálkového letounu A 330, devíti A 329 a osmi vrtulových strojů ATR.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka