Norwegian chtějí létat z Británie do New Yorku za méně než 60 GBP

31.12.2016

Nízkonákladová letecká společnost Norwegian plánuje příští rok v létě začít létat z Británie do New Yorku za necelých 60 liber (1900 Kč). Nižších cen chce dosáhnout díky úspornějším modelům letadel a lety na menší newyorská letiště, kde jsou poplatky nižší. V současnosti létají aerolinky z londýnského letiště Gatwick na newyorské Kennedyho letiště za ceny od 149 liber (4700 Kč), napsal na svých internetových stránkách The Guardian.

Nové lety do New Yorku chce společnost vypravovat z letišť v Edinburghu, Corku a Shannonu. Cena jednosměrné letenky by měla činit 56 liber.

"Pracujeme na plánech nových transatlantických tras z Edinburghu a Irska, u kterých očekáváme zahájení v roce 2017, a důležitou součástí našich plánů je, že se chceme ujistit, že jsou opravdu cenově dostupné, a umožnit tak co nejvíce lidem létat," uvedl mluvčí aerolinek.

Norwegian chtějí také od příštího roku začít létat z Londýna do New Yorku dvakrát denně, nyní létají jednou denně. Norwegian létají z Gatwicku také do Bostonu, Los Angeles, Fort Lauderdale, Orlanda, Las Vegas, San Franciska a Portorika. Cena jednosměrné letenky u těchto letů začíná na 135 GBP.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka