Sníh ochromoval dál zejména leteckou dopravu v Turecku

08.01.2017

Istanbul 8. ledna (ČTK) - Husté sněžení ochromovalo i dnes zejména leteckou dopravu v Turecku, kde bylo o víkendu zrušeno přes 800 spojů. Provoz by měl být obnoven až ve večerních hodinách.

Podle webu tureckého listu Daily Sabah bylo například zablokované mezinárodní Atatürkovo letiště v Istanbulu, ze kterého muselo být rozvezeno v pátek do okolních hotelů na 6000 cestujících. Těm co uvízli na letišti bylo přerozděleno na 20.000 jídel.

Druhé mezinárodní letiště v Istanbulu, Sabiha Gökçen, které leží na asijské straně města, zrušilo o víkendu 15 procent letů.

Od soboty jsou v oblasti Istanbulu pro námořní dopravu uzavřeny úžiny Bospor a Dardanelly kvůli příliš omezené viditelnosti.

Množství sněhu, které zasypalo největší turecké město a jeho okolí místní obyvatelé již dlouho nepamatují. Na řadě míst se vytvořila až 40centimetrová vrstva sněhu. Vypukla rozsáhlá dopravní kalamita, kterou zkomplikovaly nehody zejména na hlavní dálnici spojující Istanbul s východem země.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka