Největší slovenská letiště loni odbavila více cestujících

10.01.2017

Dvě největší letiště na Slovensku loni odbavila více cestujících. Vyplývá to z údajů letišť v Bratislavě a Košicích, kam létají i České aerolinie (ČSA). Bratislavské letiště M. R. Štefánika dnes ČTK sdělilo, že loni odbavilo nejvíce cestujících za posledních osm let. Počet pasažérů vzrostl druhým rokem po sobě a dosáhl přes 1,75 milionu osob. To je proti předchozímu roku nárůst o 12,3 procenta.

"Toto číslo mohlo být ještě významně vyšší, pokud by geopolitickou situaci nezkomplikovala všudypřítomná hrozba teroristického útoku, která odradila značný počet lidí od cest na dovolenou do tradičních destinací," uvedl generální ředitel letiště Ivan Trhlík.

Tradičně největší zájem byl o lety nízkonákladových aerolinek Ryanair, za nimi s odstupem skončila společnost Travel Service. V první pětici aerolinek z hlediska počtu přepravených cestujících na bratislavském letišti, které je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště, se umístily i ČSA.

Letišti v Košicích loni vzrostl počet odbavených pasažérů o 6,4 procenta na 436.696. Na nárůstu se podílely pravidelné linky, počet cestujících na charterových letech v létě klesl meziročně o čtvrtinu. Letiště zaznamenalo příchod dvou nových dopravců, a to polských aerolinií LOT a společnosti Turkish Airlines.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka