Trump svedl problémy na letištích na aerolinky a demonstranty

31.01.2017

Chaos a problémy na letištích, které nastaly po zákazu vstupu obyvatel sedmi muslimských zemí na území Spojených států, podle amerického prezidenta Donalda Trumpa způsobila jedna z leteckých společností a lidé protestující v terminálech. Trump to napsal na twitteru, kde opět hájil svůj exekutivní příkaz a uvedl, že jeho provádění v praxi jde dobře. Prezident čelí kvůli výnosu kritice v USA i ve světě.

"Jen 109 lidí z 325.000 bylo zadrženo a vyslýcháno. Velké problémy na letištích byly způsobeny výpadkem počítačů (aerolinek) Delta... protestujícími a slzami senátora (Chucka) Schumera," uvedl prezident. Dodal, že ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly jej informoval o tom, že při provádění jeho nařízení vzniklo jen "velmi málo problémů".

Trumpův příkaz vydaný v pátek večer vyvolal protesty u letišť v řadě amerických měst a rovněž zaskočil letecký průmysl. Pracovníci aerolinek mnohdy nevěděli, které cestující mají vpustit na palubu a koho ne. Problémy měl i letecký personál pocházející z některé ze zemí postižených zákazem.

Společnost Delta se navíc v neděli potýkala s velkým výpadkem počítačů, který způsobil problémy v provozu.

Mezi kritiky Trumpova opatření je vedle světových státníků i řada amerických politiků. Demokratický senátor Schumer v emotivním projevu obklopen muslimskými imigranty slíbil, že se nařízení pokusí zvrátit pomocí návrhu zákona, který chce připravit v nejkratší možné době.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka