Sníh dnes způsobil v Brně problémy v MHD i letišti

31.01.2017

Brno 31. ledna (ČTK) - Linky městské hromadné dopravy (MHD) v Brně dnes nabírají kvůli nepřetržitému sněžení zpoždění, která se stále prodlužují. Na brněnské letišti nepřistálo letadlo z Mnichova, pilot ho kvůli počasí obrátil zpět, uvádí letištní web. Cestující linky nakonec přiletí do České republiky přes Prahu.

Některé úseky ulic v Brně nejsou vůbec sjízdné a opakovaně tam musejí sypače. Týká se to zejména kopců. ČTK to řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová s tím, že situace se zhoršuje.

"Nabádáme všechny cestující ke shovívavosti. Vybrané úseky zejména v kopcích jsou dočasně nesjízdné," řekla mluvčí. Týká se to zejména ulic Úvoz, Jihlavská nebo cesty do Kohoutovic. Opakované problémy jsou podle mluvčí na Halasově náměstí. "Opakovaně tam musí jezdit sypače, aby byla cesta průjezdná," uvedla Lukšová.

Podle ní nejezdí na čas ani autobusy, ani trolejbusy, ani tramvaje. Většina linek ale jezdí, nicméně na čas odjezdu podle jízdního řádu se nedá spolehnout. Situace zřejmě potrvá do té doby, než přestane sněžit.

Policisté v souvislosti se sněžením apelují na řidiče, aby jezdili opatrně.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka