Irské aerolinie Ryanair oznámily tři nové linky z Prahy

02.02.2017

Irské aerolinie Ryanair oznámily trojici nových přímých linek z Prahy. Od zimní sezóny plánují létat do Madridu, Barcelony a Krakova. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Největší počet frekvencí, sedmkrát v týdnu, dopravce plánuje pro linku do Barcelony, po čtyřech týdenních frekvencích do Madridu a dva lety týdně do Krakova.

Dohodu na objednání linek potvrdilo i pražské letiště. Podle jeho mluvčí Mariky Janouškové je potenciál nárůstu přeprav cestujících zejména na linkách do Španělska. Jen v loňském roce počet cestujících do této středomořské destinace vzrostl o 19 procent.

Nízkonákladový Ryanair se ale na nových přímých linkách do Španělska bude potýkat s konkurencí stávajících dopravců. Do Madridu v současnosti létají z Prahy České aerolinie a španělská Iberia, do Barcelony pak ČSA, Travel Service a španělský nízkonákladový dopravce Vueling. Naopak do Krakova se kromě Ryanairu nikdo na budoucí zimní sezónu nepřihlásil, dodala mluvčí. Roční potenciál linky je 3,5 tisíce cestujících.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka