Poptávka po osobní letecké přepravě loni stoupla o šest procent

03.02.2017

Celosvětová poptávka po osobní letecké přepravě v loňském roce stoupla o 6,3 procenta. Oznámilo to dnes Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). V samotném prosinci dosáhlo meziroční tempo růstu 8,8 procenta.

"Poptávka po letecké přepravě se stále zvyšuje," uvedl generální ředitel sdružení Alexandre de Juniac. "Do svých destinací (loni) bezpečně doletělo rekordních 3,7 miliardy cestujících," upozornil. Vlády by podle šéfa IATA měly spolupracovat s leteckým průmyslem na zajištění infrastruktury potřebné k uspokojení rostoucí poptávky.

Evropské aerolinky loni zaznamenaly nárůst poptávky po mezinárodní letecké přepravě o 4,8 procenta, jejich přepravní kapacity se zvýšily o pět procent. Evropské aerolinky těžily z oživení poptávky ve druhé polovině roku, které kompenzovalo mírný pokles v prvním pololetí.

IATA reprezentuje zhruba 265 leteckých společností, které se na celkovém objemu globální letecké přepravy podílejí asi 83 procenty.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka