ERA připravuje letištní stanice pro irácký Nadžaf

03.02.2017

Pardubická společnost ERA dodá letišti v Iráku pět stanic na sledování vzdušného prostoru do vzdálenosti 100 kilometrů. Letiště se nachází ve známém poutním místě Nadžaf. ČTK to řekla Lenka Stejskalová Reichová z firmy. Výši kontraktu neuvedla.

Letiště dosud vlastní přehledový systém nemělo. Disponovalo pouze daty z letištního systému v Bagdádu, který je 160 kilometrů daleko. Dispečeři nedostávali informace o letadlech v nižších letových hladinách, protože mezi Nadžafem a Bagdádem je hornatá krajina a bagdádský radar je nezaznamenal.

"Měli pouze vizuální přehled o blížících se letadlech z věže, což přestávalo vzhledem k zahušťování letového provozu stačit," uvedla Stejskalová Reichová. Čeští odborníci budou v okolí letiště hledat vhodná místa pro stanice a do roka systém instalují a zprovozní.

Nadžaf je druhé nejvýznamnější letiště v Iráku, odbaví 15.000 letů a milion pasažérů ročně. Nadžaf je jedním z poutních míst pro šíitské muslimy, věřící tam navštěvují mauzoleum imáma Alího.

Společnost ERA patří od roku 2011 zbrojařské skupině Omnipol. Radarové systémy dodává civilnímu i vojenskému sektoru. Zákazníky má v 60 zemích z pěti kontinentů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka