Práce na letištním terminálu v Pardubicích mají mírné zpoždění

06.02.2017

Práce na stavbě letištního terminálu v Pardubicích mají kvůli mrazům, které panovaly v minulých týdnech, mírné zpoždění. Listopadový termín dokončení stavby to ale neohrozí. ČTK to sdělila Zuzana Nováková z pardubického hejtmanství.

"Je to trochu komplikované kvůli počasí, nemůžeme odbedňovat tak rychle a uzavřené části betonu vytápíme. V jedné části máme zpoždění asi tři až čtyři týdny, ale to doženeme, až bude hezky," uvedl technický dozor stavby Jiří Požár.

Stavbaři dokončili veškeré podzemní sítě a přeložky, směrem na Popkovice je postavena protihluková stěna a hotové jsou patky pro všechny konstrukce skeletu. Nyní pracují na střední odbavovací hale, která má monolitické sloupy kombinované s ocelí.

Zatímco práce na letištním terminálu mohly pokračovat, v případě autobusového terminálu před vlakovým nádražím museli stavbaři v lednu práce zastavit. S městem má stavební firma ve smlouvě na dokončení rezervu pět týdnů, kdyby mrzlo a nebylo možné stavět.

Společnost East Bohemian Airpot vlastní z třetiny kraj a ze dvou třetin město. Provozovatel civilního letiště staví od června odbavovací halu s příjezdovou komunikací za 265 milionů korun. Od jeho výstavby si slibuje, že zvrátí nepříznivý propad počtu cestujících z minulých let.

Loni letiště odbavilo kolem 30.000 pasažérů, v roce 2013 přitom vykázalo rekordních 184.000 odbavených cestujících. Nejvíc letišti ubyla klientela z Ruska, která generovala nejvíc příjmů letiště.

"V České republice je pět páteřních letišť, a pokud se zlepší jeho parametry pro cargo, charterové lety a snad i některé pravidelné linky, tak naše letiště má svůj smysl a do budoucna se to kraji vrátí i jako celku v investičních příležitostech," uvedl náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka