Letiště v Hamburku bylo hodinu uzavřeno, možná unikl plyn

12.02.2017

Berlín 12. února (zpravodaj ČTK) - Německé úřady dnes po poledni na více než hodinu kompletně uzavřely letiště v Hamburku kvůli možném úniku plynu. Uvedl to server rozhlasové a televizní stanice NDR, podle něhož na letišti zasahovalo asi 70 zdravotníků a záchranářů, kteří ošetřili několik desítek lidí. Nyní už je budova letiště znovu otevřena.

Server NDR napsal, že zdravotníci ošetřili asi 30 lidí, kteří si stěžovali především na problémy s dýcháním, kašel a pálení v očích. Agentura DPA píše o 50 zraněných.

Letištěm se v místě bezpečnostní kontroly cestujících podle německých médií rozšířil silný zápach. Jeho příčinou byla podle mluvčího hasičů dosud neznámá látka, která se do prostoru dostala skrze klimatizaci.

Kvůli uzavření letiště, během něhož musely stovky lidí čekat v mrazivém počasí před terminály, byly podle DPA některé lety přesměrovány do jiných vzdušných přístavů. Dočasně musely být uzavřeny i příjezdové cesty a také provoz příměstské dráhy na letiště.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka