Provozní zisk Air France-KLM stoupl o třetinu, překonal očekávání

16.02.2017

Paříž 16. února (ČTK) - Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM v loňském roce zvýšila provozní zisk zhruba o třetinu na 1,049 miliardy eur (přes 28 miliard Kč). K růstu zisku přispěly mimo jiné nízké ceny ropy. Oznámila to dnes firma.

Zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 969 milionů eur. Celkové příjmy společnosti nicméně klesly o tři procenta na 24,8 miliardy eur.

"Zatímco pokles cen ropy výrazně snížil náklady, geopolitické okolnosti, konkurence a přebytečné kapacity v odvětí vedly k poklesu příjmů," uvedl generální ředitel společnosti Jean-Marc Janaillac. Firma již dříve vyjádřila obavy z negativních dopadů teroristických útoků v Evropě na leteckou přepravu.

Společnost dnes slíbila, že bude letos v rámci snahy o posílení své konkurenceschopnosti pokračovat ve snižování nákladů. Zároveň plánuje zvýšení přepravních kapacit o tři až 3,5 procenta.

Skupina Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka