Eurowings rostou jako žádná jiná letecká společnost v Evropě

17.02.2017

V pátek 10. února odstartovaly z Hamburku tři Eurowings letadla do Manchesteru, Stuttgartu a Norimberku. Jednalo se o první lety v rámci šestileté dohody o wet-leasingu zahrnující pronájem 33 letadel od společnosti Air Berlin - s kompletní posádkou kabiny, palubními průvodčími a smlouvou o údržbě.


Pro představenstvo Lufthansy a výkonného ředitele Eurowings Karla Ulricha Garnadta znamenají první lety začátek nové éry v německé letecké dopravě. „Díky dohodě s Air Berlin rostou Eurowings v současné době více než kterákoli jiná letecká společnost v Evropě.“ Eurowings mohou díky tomu ročně uskutečnit 23 000 dodatečných letů a nabídnout více než 60 nových spojení - to zároveň umožní přepravit více než tři miliony cestujících ročně. Ale nejen proto je Air Berlin podle Garnadta tím správným partnerem: „Jejich letový provoz a jejich posádka jsou nekompromisní v oblasti bezpečnosti, spolehlivosti a vysoké úrovni služeb - což se shoduje s principy nových Eurowings.“

33 letadel Airbus A320 nemá pouze lak ve stylu Eurowings, v designu Eurowings je i kabina. Letadla přebírají i inovativní služby a tarifní koncepci letecké společnosti (BASIC, SMART, BEST). Kvalitní nízkonákladová letecká společnost koncernu Lufthansa Group může díky těmto letadlům růst rychlým tempem a zároveň může výrazně omladit svou flotilu: Až 20 moderních, úspornějších Airbusů nahradí nejstarší letadla v Eurowings letovém provozu.


Díky dodatečným letadlům budou nyní Eurowings moci nabídnout se začátkem letního letového řádu 2017 lety do a z Mnichova. Budou zde umístěna čtyři z 33 zmíněných letadel. „Prodej letenek v Mnichově byl odstartován koncem prosince a první výsledky rezervací jsou velmi dobré," říká Garnadt. „Poptávka po turisticky atraktivních destinacích a kvalitních letech za rozumnou cenu je na hlavním uzlu, jakým Mnichov je, velmi velká.“ Více než polovina z více než 60 nových spojů Eurowings bude nabízena právě z Mnichova.

Další Eurowings základna bude zanedlouho otevřena na slunném jihu Evropy v Palmě de Mallorca. Čtyři letadla odsud budou odlétat rovněž se zahájením letního letového řádu 2017. „Palma je oblíbená nejen mezi německými turisty. Mallorca patří mezi vyhledávané dovolenkové destinace a očekává rekordní počet návštěvníků i v letošním roce. S novými Eurowings proto plánujeme být zde v zastoupení silněji než kdy předtím,“ vysvětluje Garnadt.


Smlouva s Air Berlin by měla navíc posílit i stávající Eurowings základny v Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu, Düsseldorfu, Hamburku a ve Vídni. 

Provoz 33 wet-leasingových letadel je přitom jen jedním z kroků při růstu Eurowings v Evropě. Také belgická letecká společnost Brussels Airlines se svými současnými 51 letadly má být od roku 2018 začleněna do skupiny Eurowings. Flotila Eurowings se tak během krátké doby rozroste na více než 160 letadel.

Zdroj: Publicis PR

Fotografie: eurowings.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka