Aviatická pouť předvede scény z "Velké války" i Vietnamu

22.02.2017

Pořadatelé letošní Aviatické pouti v Pardubicích letos opět chystají pro diváky několik leteckých představení. Kromě tradiční scény z první světové války se na nebi odehraje i střet z konfliktu ve Vietnamu. Letošní ročník nese podtitul Hvězdy na obloze a představí řadu historických letounů poháněných hvězdicovými motory.

"Bezesporu největší lahůdkou, i co se týká rozměrů, se stane legendární americký čtyřmotorový dopravní letoun Lockheed L-1049 Super Constellation," uvedli organizátoři na webu akce.

Stroj s rozpětím 37,5 metru a s charakteristickou trojitou svislou ocasní plochou pohání čtveřice dvouhvězdicových osmnáctiválcových motorů Wright R-3350 o výkonu 2200 koní. Jediný v Evropě létající Super Constellation se stane největším historickým letadlem vystupujícím na letošní Aviatické pouti.

Návštěvníci budou mít možnost absolvovat vyhlídkový let tímto letounem. Uskuteční se v sobotu 3. června. Letět může 35 zájemců, podmínkou letu je prodej všech míst.

Letošní 27. ročník, který se koná 3. a 4. června na pardubickém letišti, připomene také výročí 80 let od zmizení americké letkyně Amelie Earhartové. Ta se v roce 1932 stala první ženou, která uskutečnila sólový přelet Atlantiku. Během letu v roce 1937 záhadně zmizela nad Tichým oceánem.

Diváky letos čeká i společný průlet více než deseti vzácných válečných letounů na pardubickém nebi, vstoupení Vzdušných sil Armády ČR a Centra leteckého výcviku Pardubice nebo akrobatické vystoupení předních světových pilotů, vystoupí rovněž letka The Flying Bulls. Připravena bude i prezentace klubů vojenské historie, auto i moto veteráni nebo dětský den.

Zdroj: ČTK

Fotografie: AviatickaPout.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka