Vítkovická průmyslovka obnovuje obor letecký mechanik

23.02.2017

Vítkovická střední průmyslová škola jako jediná v Moravskoslezském kraji letos po čtyřleté pauze opět otevře maturitní obor letecký mechanik. Žáci se ke studiu budou moci hlásit od 1. března, řekla ČTK Eva Kijonková, mluvčí společnosti Vítkovice Machinery Group, která školu zřizuje.

Škola plánuje přijmout 24 uchazečů. Podle ředitelky Magdy Dirgasové je v regionu o letecké mechaniky zájem. Škola obor naposledy otevřela před čtyřmi lety a letos tak bude mít 15 absolventů.

"To ale nestačí poptávce, která znovu ožívá hlavně díky novým majitelům a novému rozvoji firmy Job Air Technic," uvedla Dirgasová. Škola se podle ní s firmou dohodla na spolupráci, studenti tak od druhého ročníku budou navštěvovat odborný výcvik na pracovišti společnosti.

Studium je určeno technicky nadaným žákům. Dirgasová upozornila, že studium oboru je přímo spojeno s výukou angličtiny, jiný jazyk u tohoto oboru nelze studovat. "Přijímací zkoušky se skládají formou centrálně zadávaných písemných didaktických testů z českého jazyka a literatury a z matematiky. Na naší škole jsou od letošního roku povinnou novinkou a i zájemci o letectví jimi musí projít," doplnila Dirgasová. První kolo přijímacích zkoušek se bude konat ve dvou termínech, a to 12. a 19. dubna.

Zdroj: ČTK

Fotografie: NaTech

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka