Bouře Doris narušila v Británii leteckou dopravu

23.02.2017

Londýn 23. února (ČTK) - Británii včetně jejího hlavního města Londýna zasáhla dnes ráno prudká bouře, kvůli které byly zrušeny desítky leteckých spojů. Došlo i k narušení železniční dopravy a tisíce domácností přišly o dodávky elektrického proudu, informovala agentura AFP. 

Bouři Doris provázejí lijáky a silný vítr, který byl nejcitelnější na severu. Vítr o rychlosti více než 150 kilometrů v hodině byl zaznamenán v severním Walesu, oznámila policie. V Severním Irsku byla přerušena dodávka elektřiny pro až 80.000 domácností.

Na londýnském letišti Heathrow, které je největší v zemi, bylo zrušeno zhruba deset procent letů. Irská letecká společnost Aer Lingus uvedla na svých internetových stránkách, že dnes zrušila 12 spojů mezi Británií a Irskem.

Postižena byla železniční doprava, a to zejména v oblasti Londýna, kde nabraly vlaky velká zpoždění. Řada spojů byla zcela zrušena.

Britské motoristy úřady vyzvaly k obezřetnosti, případně k tomu, aby jízdu ve střední a severní Anglii odložili.

Skotsko se dnes ocitlo pod nánosy sněhu, kvůli kterému byla částečně uzavřena dálnice M80 u Glasgowa. Podle tamější meteorologické služby se ještě v průběhu dneška očekává, že vrstva sněhu ve Skotsku a v severozápadní Anglii se zvýší na 30 centimetrů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka