Německá letiště loni odbavila rekordní počet pasažérů

01.03.2017

Německá letiště loni odbavila rekordní počet 111,9 milionu pasažérů. To je o 3,4 procenta více než v předchozím roce. Oblíbenými destinacemi byly Španělsko a Řecko. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu.

Více se létalo z Německa do zahraničí, nárůst činí 3,6 procenta, ale o 2,8 procenta více pasažérů využilo i vnitrozemské lety. Nejoblíbenějšími destinacemi byly Španělsko, kam odletělo 13,7 milionu pasažérů, což představuje nárůst o 10,2 procenta. O 10,7 procenta více zákazníků pak odletělo do Řecka. Naopak zřetelný pokles obliby o 16,6 procenta zaznamenalo po nepovedeném vojenském puči Turecko, uvádí agentura DPA.

Mírný nárůst o 0,5 procenta se objevil i u dálkových letů, především do Ameriky a Asie. Teroristické útoky se podepsaly na poklesu zájmu o africké destinace. Do Egypta se letadlem vydalo o 33,1 procenta méně lidí a do Tuniska o 27,9 procenta méně zájemců.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka