Aeroflot je po třech letech v zisku, vydělal 39 miliard rublů

03.03.2017

Největší ruská letecká společnost Aeroflot se po třech letech vymanila ze ztrát. Její čistý zisk loni dosáhl 38,8 miliardy rublů (17 miliard Kč), zatímco o rok dříve měl podnik ztrátu 6,5 miliardy rublů. Firma dnes uvedla, že ke zlepšení hospodaření přispěl růst počtu cestujících a příznivý vývoj směnných kurzů.

Tržby oficiálního přepravce britského fotbalového klubu Manchester United vzrostly o 19,4 procenta na 495,9 miliardy rublů (217,1 miliardy Kč). K růstu přispěla vysoká poptávka po vnitrostátních letech a zprovoznění nových linek do zahraničí v době oživování mezinárodní letecké přepravy.

Počet přepravených cestujících se zvýšil o 10,3 procenta. Počet cestujících na zahraničních linkách, které jsou nejziskovější, se zvýšil o 14 procent.

Většinovým akcionářem Aeroflotu je ruská vláda, která vlastní 51 procent akcií. Aeroflot je stejně jako české aerolinky ČSA členem letecké aliance SkyTeam.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka