V Pardubicích přistálo první letadlo nové linky z Petrohradu

05.03.2017

Pardubice 5. března (ČTK) - Na pardubickém letišti dnes dopoledne přistálo první letadlo pravidelné linky mezi Petrohradem a Pardubicemi, na jeho palubě cestovalo 189 lidí. Linka bude v provozu každou neděli, řekla dnes ČTK ředitelka East Bohemian Airport Hana Šmejkalová.

Na pardubické letiště do roku 2015 létaly linky Pardubice - Moskva a Pardubice - Petrohrad. Společnost, která je provozovala, nejdříve částečně odešla a poté zbankrotovala. "Toto je nový dopravce, společnost Rossiya, která už létá do Prahy, ale tento let dala ve spolupráci s cestovní kanceláří do Pardubic," řekla Šmejkalová.

Letiště očekává, že nový dopravce přinese nárůst počtu cestujících. "Zatím je to jedna linka týdně, plánujeme tu spolupráci ještě rozšířit, aby těch linek z Petrohradu bylo víc. Záleží na tom, jaká bude poptávka a celkové situaci v Rusku. Pokud by se nám podařily alespoň tři linky týdně, bylo by to úžasné," řekla Šmejkalová.

Pardubické letiště loni přepravilo kolem 30.000 cestujících, což bylo o téměř polovinu pasažérů méně než předloni. Ředitelka již dříve uvedla, že letiště doplácí na jednostrannou orientaci předchozího vedení letiště na ruskou klientelu, která tvořila drtivou většinu odbavených cestujících. Loni vzrostl zájem o letiště ze strany provozovatelů malých letadel.

V Pardubicích se staví nový letištní terminál za 256 milionů korun. Firma EBA, kterou z jedné třetiny vlastní Pardubický kraj, ze dvou třetin město Pardubice, se musela kvůli stavbě zadlužit. Očekává, že moderní zázemí přiláká další dopravce.

Na konci února oznámila v tiskové zprávě společnost Ryanair, že od října začne létat z Pardubic a cestujícím nabídne třikrát týdně spojení s londýnským Standstedem. Přepravce očekává, že nové spojení přinese letišti přes 50.000 cestujících ročně. Šmejkalová dnes uvedla, že si zájmu společnosti velmi váží. Dodala, že jednání s dopravcem ještě pokračují.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka