Lufthansa loni vydělala rekordních 1,8 miliardy eur

16.03.2017

Berlín 16. března (ČTK) - Největší německá letecká společnost Lufthansa zaznamenala v loňském roce rekordní zisk 1,8 miliardy eur (48,7 miliardy Kč) oproti předloňským 1,7 miliardy eur. Výrazně ji nepoškodily stávky pilotů ani obavy z teroristických útoků. Tržby se ale lehce snížily o 1,2 procenta na 31,7 miliardy eur, uvedla dnes společnost.

Dobře se loni vyvíjela osobní letecká přeprava. Důležitá byla také úspora 652 milionů eur, které firma ušetřila na důchodech letců a letušek. Ve středu podnik uzavřel podobnou dohodu s piloty, ta by měla letos přinést do jeho rozpočtu další stovky milionů, uvedl finanční ředitel Ulrik Svensson.

V tomto roce Lufthansa očekává mírně nižší zisk kvůli tlakům na ceny letenek a rostoucím cenám pohonných hmot. Dále bude snižovat náklady. Společnost letos navýší kapacitu o 12 procent, z toho osm procent přibude díky převzetí Brussels Airlines a úmluvě o pronájmu 38 letadel a personálu společnosti Air Berlin.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka