Alitalia představila nový plán, který jí má pomoci k zisku

16.03.2017

Milán 16. března (ČTK) - Italská letecká společnost Alitalia představila nový podnikatelský plán, který jí má pomoci v konkurenci s nízkonákladovými aerolinkami a v návratu k zisku. Jeho součástí je snížení nákladů do tří let o jednu miliardu eur (27 miliard Kč). Nový plán přichází téměř tři roky poté, co kontrolní podíl v aerolinkám převzala letecká společnost emirátu Abú Zabí Etihad Airlines.

Alitalia podle nového plánu zavede u letů kratších než čtyři hodiny služby podobné těm, které nabízejí nízkonákladové aerolinky. Patří mezi ně platba za stravování, prioritní odbavení a nástup do letadla či výběr sedadla. U dálkových letů aerolinky zachovají model plné nabídky veškerých služeb.

Nízkonákladové aerolinky jsou pro Alitalii velkým konkurentem. Společnost současně poznamenala, že nízkonákladovým přepravcům se podařilo ovládnout téměř polovinu italského trhu. To je nejvyšší podíl v Evropě, uvedla agentura AP.

Plán počítá s dosažením ziskovosti aerolinek do roku 2019. Pomoci k tomu má snížení provozních a mzdových nákladů a zvýšení příjmů o 30 procent na 3,7 miliardy eur. Alitalia také kvůli snížení nákladů jedná o nových cenách s dodavateli a letišti.

Otázkou však stále zůstává, zda se Alitalii podaří získat podporu odborů pro plánované snížení nákladů. Aerolinky neupřesnily, zda plánují propouštění, informovaný zdroj však agentuře Reuters řekl, že podnik chce zrušit až 2000 ze současných 12.700 pracovních míst.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka